توزیع ۳ ۵ میلیون قبض عوارض به در خانه تهرانی ها اعمال ۱۰ درصد


مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران از توزیع ۳.۵ میلیون قبض به در منازل تهرانی‌ها خبر داد.


به گزارش ایسنا، خشنود ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه امسال قبوض عوارض نوسازی، پسماند و کسب و پیشه منتشر و توسط کارکنان شهرداری به در منازل شهروندان ارسال شد، گفت: گلایه‌هایی از سال های گذشته از سوی شهروندان وجود داشت که می گفتند قبوض به درستی در اختیارشان قرار نمی گیرد و بر همین اساس امسال این مهم توسط کارکنان شهرداری انجام شد.


مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران با بیان اینکه پشت فیش ها به مردم گزارش عملکرد دو ساله دادیم تا به آن ها بگوییم با عوارض پرداختی‌شان چه هزینه‌هایی می شود، تصریح کرد: ۳.۵ میلیون قبض توزیع شده است که ارزش ریالی آنها بیش از ۱۰ همت است.


وی با بیان اینکه شهروندان دقت داشته باشند که اگر تا پایان سال جاری این عوارض را پرداخت کنند از ۱۰ درصد تخفیف خوش حسابی بهره مند می شوند، گفت: اگر شهروندان تا پایان سال عوارض خود را پرداخت نکنند از سال آینده نه تنها جایزه خوش حسابی به آن ها تعلق نمی گیرد؛ بلکه هر ماه دو درصد جریمه خواهند شد.


خشنود با بیان اینکه نرخ عوارض به دلیل اصلاح فرمول کاهشی بوده است، ادامه داد: ۱۵ روز تا پایان سال باقی مانده و آمار وصولی ما نسبت به گذشته ۳۰ درصد افزایش نشان می‌دهد که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.


مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران با بیان اینکه چاپ و توزیع هر برق قبوض برای شهرداری تهران ۳۵۰۰ تومان هزینه در بردارد، افزود: ما در نظر داریم که نسبت به ارسال پیامکی نرخ عوارض اقدام کنیم و از سال گذشته تاکنون نیز ۷۰۰ هزار شماره جمع‌آوری شده است.


وی در پاسخ به این سوال که چرا با سازمان‌های خدمات دهنده دیگر همچون آب یا برق برای دسترسی به شماره همراه تهرانی ها اقدام نمی کنید به ایسنا گفت: اطلاعات سازمان آب و توانیر براساس اطلاعات کنتور نیست و ما به دنبال آن هستیم که مردم را به شیوه های مختلف تشویق کنیم که اقبال به قبوض الکترونیک و پیامکی داشته باشند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *